CHP’den 19 Mayıs kutlama programı

CHP’den 19 Mayıs kutlama programı NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir İl Başkanlığınca 19 Mayıs Atatürk’ü anma, gençlik ve spor bayramı dolayısıyla bir program düzenlendi. Yağışlı havada, Hükümet konağı önünde düzenlenen program Atatürk anıtına çelenk sunumunun ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Programda konuşan CHP İl Başkanı Kamil Gülmez, “19 Mayıs Türk Milletinin bağımsızlık […]

 CHP’den 19 Mayıs kutlama programı

19.05.2022 - 12:50

Güncelleme : 19.05.2022 - 12:50

CHP’den 19 Mayıs kutlama programı

NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir İl Başkanlığınca 19 Mayıs Atatürk’ü anma, gençlik ve spor bayramı dolayısıyla bir program düzenlendi.

Yağışlı havada, Hükümet konağı önünde düzenlenen program Atatürk anıtına çelenk sunumunun ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

Programda konuşan CHP İl Başkanı Kamil Gülmez, “19 Mayıs Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük ateşinin yakıldığı, aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği gündür. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, “Gençler cesaretimizi ve mücadelemizi güçlendiren sizlersiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve eğitimle insanlık değerinin ve vatan sevgisinin en yüksek örnekleri olacaksınız. Ey yükselen yeni nesil Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak olan sizlersiniz” demiştir. Atatürk’ün Cumhuriyetimizi emanet ettiği gençlerimizin durumunu değerlendirecek olursak tablo hiçte iç açıcı değil. Bugün ülkemizdeki gençlerde işsizlik oranı % 36. Geleceği umutla bakamıyorlar. Bu nedenle eğitimli gençlerimiz yurt dışına gitmekte. Biz buna beyin göçü diyoruz. Üniversite sınavlarına giren ve başarı gösteren gençlerimizin büyük bir bölümü yurt dışını tercih ediyor” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın