Cennet analarımızın ayakları altında

Cennet analarımızın ayakları altında NEVŞEHİR(MHA)Birlik Vakfı Nevşehir Şube Başkanı Gürbüz Dinç, hadisi şerifte “Cennet Anaların Ayakları Altındadır” ifadelerine mazhar olan kadınların toplumun gelişmişliğinin de en büyük göstergesi olduğunu dile getirdi. Dinç, “Yüzyıllar önce İslam Dininin Yüce Peygamberi, Hazreti Muhammed (SAV) Veda Hutbesinde, insanların bir birleri üzerinde olan haklarından ve özellikle de kadınların haklarından tarihi anlamda […]

 Cennet analarımızın ayakları altında

08.03.2021 - 10:14

Güncelleme : 08.03.2021 - 10:14

Cennet analarımızın ayakları altında

NEVŞEHİR(MHA)Birlik Vakfı Nevşehir Şube Başkanı Gürbüz Dinç, hadisi şerifte “Cennet Anaların Ayakları Altındadır” ifadelerine mazhar olan kadınların toplumun gelişmişliğinin de en büyük göstergesi olduğunu dile getirdi.

Dinç, “Yüzyıllar önce İslam Dininin Yüce Peygamberi, Hazreti Muhammed (SAV) Veda Hutbesinde, insanların bir birleri üzerinde olan haklarından ve özellikle de kadınların haklarından tarihi anlamda ilk kez resmi olarak bahsetmiş ve bin 400 yıl önce kadın hakları ile ilgili ilk yazılı kuralları oluşturmuştu. Yine 20.yüzyılın başında Ulu önder Atatürk, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı başta olmak üzere, pek çok hakkı kanunlara dayandırarak verirken, bu konuda dünyanın pek çok gelişmiş ülkesine de ilham kaynağı olmuştur. Huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşları olan, varlıklarıyla hayatın her alanında fedakarlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden “Cennet annelerin ayakları altındadır” Hadis-i Şerifine mazhar olan kadınlarımız, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerle geleceğimizin şekillendirilmesinde önemli rol oynamaktadırlar. Bu nedenle kadınlarımıza sunulan imkanların arttırılmasının toplumsal huzur, barış ve gelişmede önemli rol oynayacağına inanıyorum. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın