Çay zamlandı, ekmek zammı kapıda

Çay zamlandı, ekmek zammı kapıda NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Kahvehaneci ve Lokantacılar odasının talebiyle kahvehane, çay ocakları ve internet kafeteryalarda satışa sunulan çay zamlandı. Nevşehir Kahvehaneciler, Lokantacılar ve İnternet Kafeterya İşletmecileri Odası Başkanı Necati Daşlıca, girdi fiyatlarına gelen zamlarla birlikte zam talebinde bulunmak zorunda kaldıklarını belirtirken, Kahvehanelerde satışa sunulan Çay, Oralet, Tarçın ve Elma türü içeceklerin 3 […]

 Çay zamlandı, ekmek zammı kapıda

11.06.2022 - 9:24

Güncelleme : 11.06.2022 - 9:24

Çay zamlandı, ekmek zammı kapıda

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Kahvehaneci ve Lokantacılar odasının talebiyle kahvehane, çay ocakları ve internet kafeteryalarda satışa sunulan çay zamlandı.

Nevşehir Kahvehaneciler, Lokantacılar ve İnternet Kafeterya İşletmecileri Odası Başkanı Necati Daşlıca, girdi fiyatlarına gelen zamlarla birlikte zam talebinde bulunmak zorunda kaldıklarını belirtirken, Kahvehanelerde satışa sunulan Çay, Oralet, Tarçın ve Elma türü içeceklerin 3 TL’den, Kahve ve Salep türü içeceklerin ise 8 TL’den satışa sunulmaya başlandığını belirtti. Köy ve kasabalarda bir bardak Çay 2.5 TL’den, Kahve ve Salep türü içekler ise 8 TL’den satışa sunulacak.

Bu arada geçtiğimiz günlerde ekmeğe zam talebinde bulunan Fırıncılar odasının talebinin ise bugün, yarın onaylanması bekleniyor. Fırıncılar odası 2.5 TL’den satışa sunulan ekmeğin fiyatının 4 TL’ye çıkarılmasını talep etmişti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın