Çanakkale geçilemedi, geçilemeyecek

Çanakkale geçilemedi, geçilemeyecek NEVŞEHİR(MHA) İl Genel Meclisi Başkanı Gürbüz Dinç, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı. Başkan Dinç mesajında; “Çanakkale’de ülkenin her köşesinden aynı amaç için bir araya gelen yüz binlerce Mehmetçiğin verdiği emsalsiz irade, Millet olma bilincinin tohumlarını atarak, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılması ve Cumhuriyet’in kurulmasına zemin hazırlamış […]

 Çanakkale geçilemedi, geçilemeyecek

18.03.2021 - 7:22

Güncelleme : 18.03.2021 - 7:22

Çanakkale geçilemedi, geçilemeyecek

NEVŞEHİR(MHA) İl Genel Meclisi Başkanı Gürbüz Dinç, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Dinç mesajında; “Çanakkale’de ülkenin her köşesinden aynı amaç için bir araya gelen yüz binlerce Mehmetçiğin verdiği emsalsiz irade, Millet olma bilincinin tohumlarını atarak, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılması ve Cumhuriyet’in kurulmasına zemin hazırlamış ve bu toprakları bize vatan yapmıştır. “Çanakkale geçilmez!”. Sözünü altın harflerle yazdıran şanlı ordumuz tarihin akışını değiştirmiştir. Hiç şüpheye yer yoktur ki bu destansı zaferin temelinde güçlü bir inanç, büyük bir vatan sevgisi ve özgürlük tutkusu bulunmaktadır. Bu duygularla, Çanakkale şehitleri başta olmak üzere milletimizin bağımsızlığı uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, ebediyete irtihal eden ve hayatta olan kahraman gazilerimizi şükranla anıyor saygılarımı sunuyorum” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın