Birlikte başaracağız..

Birlikte başaracağız.. NEVŞEHİR(MHA) HAK-iŞ Konfederasyonuna bağlı Öz Sağlık-İş sendikası Nevşehir İl Başkanlığından yapılan açıklamada Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında taşeron zihniyetinin sonlanmasıyla birlikte ilk kez üyeler adına toplu iş sözleşmesinin Öz Sağlık-İş Sendi kası tarafından imzalandığı belirildi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Sözleşme süreci başlamadan önce Türkiye çapında tüm temsilcilerden talepler toplanmış ve sözleşmenin taslak […]

 Birlikte başaracağız..

09.02.2021 - 9:14

Güncelleme : 09.02.2021 - 9:14

Birlikte başaracağız..

NEVŞEHİR(MHA) HAK-iŞ Konfederasyonuna bağlı Öz Sağlık-İş sendikası Nevşehir İl Başkanlığından yapılan açıklamada Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında taşeron zihniyetinin sonlanmasıyla birlikte ilk kez üyeler adına toplu iş sözleşmesinin Öz Sağlık-İş Sendi kası tarafından imzalandığı belirildi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Sözleşme süreci başlamadan önce Türkiye çapında tüm temsilcilerden talepler toplanmış ve sözleşmenin taslak çalışmasına destek verilmiştir. Ve Bakanlıkta çalışan İl Başkanları Ankara’ya davet edilerek bizzat taslağın son haline katkı verilmiştir. Özellikle pandemiyle birlikte sahada olup biten sorunların çözümüne ve işçilerin yaşam kalitesini hat safhada artıracak her konuya yer verilmiştir. İstenilen her şey olmadı evet, ancak iyi bir gelecek için bu sadece bir başlangıç.Tabi toplu sözleşmeyle birlikte malum sendika tarafından algılarda başlamıştır.

Gerçeklerin Bir Gün Ortaya Çıkmak Gibi Kötü Bir Huyu Vardır.

Böyle %6,25 zam olur mu diyorlarmış…

Biliyor musunuz?. Türk İş Konfederasyonu Başkanı Kamu Çerçeve Protokolü konusunda hükümet ile anlaşma sağlayamayınca grev başlatacağız demişti. Bir baktık ki, grev yerine imza töreni yapıldı. O gün mikrofon açık kaldığında, tam da şu cümleleri kurdu. “Uzasa işi karıştıracağız, kapattım böyle”… İşte kapattığı şey aslında kamudaki yapılacak toplu iş sözleşmelerde işçilerin alacağı zam oranlarıydı. Yani bugün sendikamızın imzaladığı tis’de yer alan zam oradan hatıradır.

Toplu sözleşmede çok eksiklik var diyorlarmış…

Biliyor musunuz?. Bu toplu iş sözleşmesi tam 3 dönem yani 6 yıl Türk iş’e bağlı T. Sağlık İş Sendikası tarafından sadece 19 işçi imzalanmıştır. Eksik dedikleri tüm konular aslında onlardan miras… Şimdi tam 26 bin işçi için imzalanan tis’ de olmayan haklar konusunda algı yapıp, onlar alamadı biz alırız diye slogan atıyorlar…

Şahsi Menfaatler, Koltuk Sevdası İçin…

Bir de söylemeden geçmeyelim. Büyüyen teşkilatımızda dava diyerek yola başlayan bazı kişiler, Sendikamızda makam bulamayınca, malum sendikada soluğu almıştır. Şimdi hal böyleyken, sendikamızı yıpratarak prim yapmaya çalışan kişiler asla başarılı olamayacaktır.

Biz Büyük Bir Aileyiz…

Bilinmesini isteriz ki, Sendikamız genç olmasına rağmen, 200 bine yakın üyesiyle kocaman aile olmuştur. Gücünü üyelerinden alan Sendikamız, bu yolda sizlere layık olmaya çalışacak, sonuna kadar her alanda mücadelesine devam edecektir. Bize inanan ve güvenen üyelerimize teşekkür ediyoruz” ifadelerinde bulunuldu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın