BİLSEM’in başarısı

BİLSEM’in başarısı NEVŞEHİR(MHA) TÜBİTAK tarafından bu yıl 52. si düzenlenen TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları sonuçlarına göre Nevşehir Bilsem Bölge 1.liği ve Bölge 3.lüğü dereceleri kazanarak ilimize büyük bir gurur daha yaşattı. Türk Dili ve Edebiyatı alanında Nevşehir BİLSEM öğrencisi H. Berkay Ergin ve Danışman Öğretmeni Ayşe Kayaalp’in hazırlamış olduğu “2021’e Doğru Hacı Bektaş Veli […]

 BİLSEM’in başarısı

01.04.2021 - 12:53

Güncelleme : 01.04.2021 - 12:53

BİLSEM’in başarısı

NEVŞEHİR(MHA) TÜBİTAK tarafından bu yıl 52. si düzenlenen TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları sonuçlarına göre Nevşehir Bilsem Bölge 1.liği ve Bölge 3.lüğü dereceleri kazanarak ilimize büyük bir gurur daha yaşattı.

Türk Dili ve Edebiyatı alanında Nevşehir BİLSEM öğrencisi H. Berkay Ergin ve Danışman Öğretmeni Ayşe Kayaalp’in hazırlamış olduğu “2021’e Doğru Hacı Bektaş Veli Yolu” isimli proje bölge 1. si olmuştur.

Sude Yaşar ve İrem Gündüz’ün, Kimya Öğretmeni Leyla Aktepe danışmanlığında yapmış oldukları “Çinko Oksit Nano partiküllerin (ZnONp’s) Yeşil Sentezi ve Meyve Küflenmesi Üzerine Etkisi” isimli proje ise Kayseri Bölge finalinde Kimya alanında 3. olmuştur. Ayrıca Nevşehir Bilsem Biyoloji ve Tarih alanlarında 2 proje ile de bölge finaline katılım sağlandı.

Nevşehir BİLSEM Müdürü Ahmet Emre Ergin, “Öncelikle salgın döneminin zorlu şartları altında dahi bilimsel çalışmalardan uzak kalmayan ve hazırlamış oldukları çalışmaları projelendirerek TÜBİTAK yarışmalarına katılım sağlayan tüm öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. TÜBİTAK Kayseri Bölge Finalinde Türk Dili ve Edebiyatı alanında 1. olarak ilimizi Türkiye Finallerinde temsil edecek olan öğrencimiz H. Berkay Ergin ve Danışman Öğretmeni Ayşe Kayaalp’i ayrıca tebrik ediyor ve Türkiye Finallerinde başarılar diliyorum” dedi.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın