Bayilik ve toptancılık sınavı yapılacak

Bayilik ve toptancılık sınavı yapılacak NEVŞEHİR(MHA) Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünün Bitki Koruma Ürünleri Bayi veya Toptancılık Sınavı İle İlgili Sınav Takvimi ve Uygulama Talimatı Rehberi açıklandı. Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü (GKGM) ile Ankara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ANKÜSEM) arasında imzalanan protokol çerçevesinde Bitki Koruma Ürünleri Bayilik ve Toptancılık Sınavı ile ilgili olarak […]

 Bayilik ve toptancılık sınavı yapılacak

07.07.2022 - 12:44

Güncelleme : 07.07.2022 - 12:44

Bayilik ve toptancılık sınavı yapılacak

NEVŞEHİR(MHA) Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünün Bitki Koruma Ürünleri Bayi veya Toptancılık Sınavı İle İlgili Sınav Takvimi ve Uygulama Talimatı Rehberi açıklandı.

Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü (GKGM) ile Ankara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ANKÜSEM) arasında imzalanan protokol çerçevesinde Bitki Koruma Ürünleri Bayilik ve Toptancılık Sınavı ile ilgili olarak hususlar belirlendi. Sınava girmek isteyen adayların, protokol ile belirlenen aşağıda belirtilen takvim ve hükümlere uygun olarak hareket etmeleri zorunlu.

Sınavla ilgili “Sınav Takvimi ve Uygulama Talimatı” 17/06/2022 tarihinde www.tarimorman.gov.tr internet adresinde yayımlanacaktır. 2. Sınava girecek adaylar için sınav uygulama duyurusu ve sınav kılavuzu 17/06/2022 tarihinde www.ankusem.ankara.edu.tr internet adresinde yayımlandı.

Bitki Koruma Ürünleri Bayi veya Toptancı İzin Belgesi almak için Yönetmelik hükümlerine göre sınava girecek olan ziraat mühendisi,eczacı, kimya mühendisi, kimyager, orman mühendisi, orman endüstri mühendisi, bitki sağlığı ile ilgili dersleri alarak mezun olmuş tekniker veya ziraat teknisyenlerinin, 20.06.2022-18.07.2022 (Aday başvuru sistemi 20.06.2022 tarihinde saat 10:00 itibariyle başlayacak 18.07.2022 tarihinde saat:17.00 itibariyle tamamlanacak.) tarihleri arasında ANKÜSEM’e http://semsinav.ankara.edu.tr internet adresinden müracaat etmeleri gerekmekte.

Sınava girecek aday, sınav ücreti olarak 210 ₺’yi (İki yüz on Türk Lirası KDV dahil), http://semsinav.ankara.edu.tr adresindeki sanal pos üzerinden kredi kartı ile ödeyecek.

Başvurusunu yapamayan, GKGM tarafından ilan edilen başvuru koşullarını taşımadığı sonradan anlaşılan, başvurusu geçersiz sayılan, sınava girmeyen, kurallara uymadığı için sınava alınmayan veya sınavdan çıkarılan, sınavda başarı sağlayamayan veya sınavı geçersiz sayılan adayların ödedikleri ücretler geri verilmeyecek.

Adayların sınava girecekleri yerleri, sınavın yapılacağı bina ve salonları belirten Sınav Giriş Belgeleri, 05/09/2022 – 17/09/2022 tarihleri arasında http://semsinav.ankara.edu.tr internet adresinde yayınlanacak.

Buna göre adaylar, sınav giriş belgelerini 05.09.2022 tarihi saat 10:00’dan itibaren sınav günü 17.09.2022 saat 10:00’a kadar http://semsinav.ankara.edu.tr internet adresinden almaları gerekmekte.

Sınav Giriş Belgelerinde herhangi bir onaylatma işlemi yapılmayacak  Adaylar internet üzerinden aldıkları sınav giriş belgesi ve özel kimlik belgelerinden birisi (T.C. Kimlik No yazılı güncel fotoğraflı nüfus cüzdanı, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı (Yeni Kimlik), süresi geçerli Pasaport, Mavi Kart, Geçici Kimlik Belgesi (Yeni kimlik çıkartmak için) KKTC Kimlik Kartı, Türk Silahlı Kuvvetleri Erbaş ve Erlerine Mahsus Kimlik Kartı (Subay-Astsubay kimliği, Kurum kimliği, İkamet İzni ve Sürücü Belgesi, geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmemekte.) ile sınava alınacaklar. Sınav giriş belgesi ile özel kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacak.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın