Başkan ne yapsın?

Başkan ne yapsın? NEVŞEHİR(MHA) Son aylarda ülke genelinde yaşanan ekonomik dalgalanmalarla birlikte inşaat sektörü de ne yazık ki bu durumdan büyük oranda olumsuz etkilenmiş halde. Nevşehir ili genelinde bir çok belediyenin inşaat ihalelerine katılacak firma bile bulamadığı belirtilen bir durumda merkeze bağlı Kavak kasabasında iki yıldır gündemde bulunan yeni belediye hizmet binası inşaatı da başlatılamadı. […]

 Başkan ne yapsın?

12.10.2022 - 11:13

Güncelleme : 12.10.2022 - 11:13

Başkan ne yapsın?

NEVŞEHİR(MHA) Son aylarda ülke genelinde yaşanan ekonomik dalgalanmalarla birlikte inşaat sektörü de ne yazık ki bu durumdan büyük oranda olumsuz etkilenmiş halde.

Nevşehir ili genelinde bir çok belediyenin inşaat ihalelerine katılacak firma bile bulamadığı belirtilen bir durumda merkeze bağlı Kavak kasabasında iki yıldır gündemde bulunan yeni belediye hizmet binası inşaatı da başlatılamadı.

Kavak belediye Başkanı Feridun Bağcı’nın büyük önem verdiği ve beldeye kazandırmayı istediği yeni belediye binasıyla ilgili henüz bir gelişme yaşanmadı. Zira inşaat malzemelerindeki astronomik fiyat artışı karşısında proje bekletilmeye alınmış durumda.

Kasaba girişinde, eski taşıyıcılar kooperatifi alanında inşa edilmesi projelendirilen yeni belediye hizmet binasının muhtemelen 2023 yılında başlatılması bekleniyor.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın