Başkan Gülmez Tekiner’i andı

Başkan Gülmez Tekiner’i andı NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kamil Gülmez, ölümünün 41. yıldönümünde Nevşehir eski milletvekili ve il başkanı M. Zeki Tekiner’i andı. 1980 Yılında uğradığı saldırı sonucunda hayatını kaybeden M. Zeki Tekiner’e Allah’tan rahmet dileyen CHP İl Başkanı Kamil Gülmez, Tekiner ailesine ve aynı saldırıda hayatını kaybeden parti üyesi Yavuz Yükselbaba ve […]

 Başkan Gülmez Tekiner’i andı

17.06.2021 - 9:55

Güncelleme : 17.06.2021 - 9:55

Başkan Gülmez Tekiner’i andı

NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kamil Gülmez, ölümünün 41. yıldönümünde Nevşehir eski milletvekili ve il başkanı M. Zeki Tekiner’i andı.

1980 Yılında uğradığı saldırı sonucunda hayatını kaybeden M. Zeki Tekiner’e Allah’tan rahmet dileyen CHP İl Başkanı Kamil Gülmez, Tekiner ailesine ve aynı saldırıda hayatını kaybeden parti üyesi Yavuz Yükselbaba ve ailesine de sabırlar diledi.

11 Şubat 1980 tarihinde evinde uğradığı silahlı saldırıdan yaralı olarak kurtulan CHP Nevşehir eski Milletvekili ve il başkanı M. Zeki Tekiner 17 Haziran 1980’de şehir merkezinde uğradığı ikinci silahlı saldırı sonucu ise hayatını kaybetti. 18 Haziran 1980 günü Nevşehir’de düzenlenen cenaze töreninde konvoya çapraz ateş açıldı, çok sayıda milletvekili ve vatandaş yaralandı, tabuta ise 13 kurşun isabet etti. 19 Haziran 1980 tarihinde Ankara’da naşı defnedilmişti.

CHP İl Başkanı Gülmez, “Merhum Milletvekilimiz ve İl Başkanımız M. Zeki Tekiner’e ve aynı elim saldırıda hayatını kaybeden parti üyemiz Yavuz Yükselbaba’ya Yüce Allah’tan rahmet dileriz. Işıklar içerisinde uyusunlar” diye konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın