“Bakan ve başkan değiştirmekle olmaz, zihniyet değişmeli”

“Bakan ve başkan değiştirmekle olmaz, zihniyet değişmeli” NEVŞEHİR(MHA) Saadet Partisi İl Başkanı Ali Doğan Simit, Türkiye’nin ekonomik açıdan sıkıntılı günler geçirdiğine dikkat çekerken, bakan, başkan değiştirmekle bu işlerin düzelmediğini önemli olanın zihniyetin değişmesi gerektiğini ifade etti. Esnafın, memurun, işçinin, çiftçinin ekonomik anlamda sıkıntılı olduğunu belirten Saadet Partisi İl Başkanı Ali Doğan Simit, “Ekonomik gidişatın iyi […]

 “Bakan ve başkan değiştirmekle olmaz, zihniyet değişmeli”

24.04.2021 - 9:48

Güncelleme : 24.04.2021 - 9:48

“Bakan ve başkan değiştirmekle olmaz, zihniyet değişmeli”

NEVŞEHİR(MHA) Saadet Partisi İl Başkanı Ali Doğan Simit, Türkiye’nin ekonomik açıdan sıkıntılı günler geçirdiğine dikkat çekerken, bakan, başkan değiştirmekle bu işlerin düzelmediğini önemli olanın zihniyetin değişmesi gerektiğini ifade etti.

Esnafın, memurun, işçinin, çiftçinin ekonomik anlamda sıkıntılı olduğunu belirten Saadet Partisi İl Başkanı Ali Doğan Simit, “Ekonomik gidişatın iyi olmadığını görüyoruz. Biz konuda eleştiriler yaptığımızda siz bizim başarılarımızın üstünü örtmeye çalışıyorsunuz diyorlar. Rakamlar yalan söylemez. İnsanların gelirin de giderinde bir bozulma var. 10 yıl önce ile bir kıyaslasınlar. Bir insanın 10 yıl önceki kazandığı ile bugün kazandığı ne yapıyordu?. İnsanları değişmekle, merkez bankası başkanını değiştirmekle, hazine bakanını değiştirmekle bu işler çözülmüyor. Zihniyet değişmeli. Ondan sonrada ülkede israfın önlenmesi lazım. Evet itibardan da israf engellenmeli. 18 Yıldır yapılan şeyler var ama israfı da önlemek lazım. Köprüler, yollar yapıldı. Ancak bunların bir çoğu devlet garantili ve köprüden geçerken bunların parasını vatandaş ödüyor. Kanal İstanbul projesini de devlet garantili yapacaklar ve yine bunun ceremesini bu millet çekecek. Biz bunları her zaman söylemeye devam edeceğiz. Ülkemiz ne zaman düzgün yönetilirse biz bunlara destek oluruz. Bugün çıkalım dışarı. Esnaf, memur, işçi, çiftçi sıkıntılı. Doğalgaz ve elektrik faturaları cep yakıyor. O kadar çok büyük sıkıntılar var ki sigorta şirketleri satılmış, borsa elimizden gitmiş. Sosyal hayatımız ve aile hayatımız sıkıntılı” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın