Asrın lideri

Asrın lideri NEVŞEHİR(MHA) Saadet Partisi İl Başkanı Ali Doğan Simit, Milli Görüşün Merhum Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı anarken, Erbakan’ın asrın lideri olduğuna dikkat çekti. Başkan Ali Doğan Simit, “Erbakan Hoca’mız, konuştuğunu yapan, yapması gerekeni konuşan şuurlu bir Müslüman’dır. Maneviyatsız saadet olmaz demiş, kalkınma planlarına ilk defa manevi kalkınmayı koydurmuştur. Adil Düzen demiş, iktidar ortağı […]

 Asrın lideri

28.02.2021 - 11:05

Güncelleme : 28.02.2021 - 11:05

Asrın lideri

NEVŞEHİR(MHA) Saadet Partisi İl Başkanı Ali Doğan Simit, Milli Görüşün Merhum Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı anarken, Erbakan’ın asrın lideri olduğuna dikkat çekti.

Başkan Ali Doğan Simit, “Erbakan Hoca’mız, konuştuğunu yapan, yapması gerekeni konuşan şuurlu bir Müslüman’dır. Maneviyatsız saadet olmaz demiş, kalkınma planlarına ilk defa manevi kalkınmayı koydurmuştur. Adil Düzen demiş, iktidar ortağı olduğu dönemlerde hep Adil Düzen’i uygulamaya çalışmıştır. Millete karşı faizi kötüleyip, uygulamada faizi yürüten bir gafil olmamıştır. İslam Birliği demiş, iktidar olduğu dönemlerde Müslüman ülkelerle işbirliğini geliştirmek için gayret etmiş, Türkiye’yi İslam İşbirliği Teşkilatı’nın tam üyesi yapmış ve son olarak da İslam Birliği’nin bir çekirdeği olarak D-8’leri kurmuştur. Bizim medeniyetimiz, Batı medeniyetinden üstündür demiş, yeni bir saadet dünyasının kurulması için yapılması gereken şeylerin tamamını yapmaya çalışmıştır. D-160’ı yeni bir saadet dünyası için hedef edinmiştir. Bunun için “İkinci Yalta” demiştir. 1970 yılında İzmir’de yaptığı bir konuşmada: “Nizam’la Bismillah, Selamet’le İnşallah, Refah’la Maşallah, Fazilet’le Elhamdülillah, Saadet’e ulaşanlara selam olsun…” demiş, 27 Şubat 2011 günü, bundan on yıl önce Saadet Partisi Genel Başkanı olarak Hakk’a yürümüştür. Mekânı cennet olsun. Selam hidayete tabi olanlara” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın