Artan maliyetler ihaleleri de etkiliyor

Artan maliyetler ihaleleri de etkiliyor NEVŞEHİR(MHA) Son zamanlarda ülke genelinde yaşanan özellikle inşaat firmaları, belediye ve resmi kurumları da olumsuz etkileyen maliyet artışları Nevşehir’de de etkisini gösteriyor. Nevşehir’de çok sayıda belediye ve resmi kurumun artan inşaat maliyetleri nedeniyle ihaleye bile çıkamazken, ihale düzenleyenlerin bir çoğuna inşaat firmaları maliyetlerin ihaleden sonraki süreçte ne olacağını kestiremedikleri için […]

 Artan maliyetler ihaleleri de etkiliyor

21.06.2022 - 12:55

Güncelleme : 21.06.2022 - 12:55

Artan maliyetler ihaleleri de etkiliyor

NEVŞEHİR(MHA) Son zamanlarda ülke genelinde yaşanan özellikle inşaat firmaları, belediye ve resmi kurumları da olumsuz etkileyen maliyet artışları Nevşehir’de de etkisini gösteriyor.

Nevşehir’de çok sayıda belediye ve resmi kurumun artan inşaat maliyetleri nedeniyle ihaleye bile çıkamazken, ihale düzenleyenlerin bir çoğuna inşaat firmaları maliyetlerin ihaleden sonraki süreçte ne olacağını kestiremedikleri için girmedikleri belirtiliyor.

Bu arada Nevşehir’de SGK İl Müdürlüğünün geçtiğimiz aylarda başlattığı yeni hizmet binası yapımında da yaşanan maliyet artışlarının emareleri görülmeye de devam ediyor. İnşaatın bir süredir atıl bir halde kaldığı gözleniyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın