ALTINYILDIZLI 7.SINIFLAR BURSA’DA

ALTINYILDIZLI 7.SINIFLAR BURSA’DA     İlgili Haber Edip Akbayram’ı evinde ziyaret etti Altınyıldız İlköğretim Kurumu 7.sınıf öğrencileri 19 Mayıs Perşembe günü Bursa’ya gittiler.   Altınyıldız İlköğretim Kurumu 7. Sınıf öğrencileri, Osmanlı’nın ilk Başkenti Bursa’yı daha yakından tanıma fırsatı buldu. Altınyıldız İlköğretim Kurumu tarafından tarihin izlerini taşıyan önemli şehrimiz Bursa’yı öğrencilerin daha yakından tanımaları için tarihi […]

 ALTINYILDIZLI 7.SINIFLAR BURSA’DA

20.05.2022 - 12:46

Güncelleme : 20.05.2022 - 12:46

ALTINYILDIZLI 7.SINIFLAR BURSA’DA

 

 

Altınyıldız İlköğretim Kurumu 7.sınıf öğrencileri 19 Mayıs Perşembe günü Bursa’ya gittiler.

 

Altınyıldız İlköğretim Kurumu 7. Sınıf öğrencileri, Osmanlı’nın ilk Başkenti Bursa’yı daha yakından tanıma fırsatı buldu. Altınyıldız İlköğretim Kurumu tarafından tarihin izlerini taşıyan önemli şehrimiz Bursa’yı öğrencilerin daha yakından tanımaları için tarihi bir gezi düzenlendi. Sadece eğlence amaçlı değil aynı zamanda öğrencilerimizin eğitim ve kültürel birikimlerine katkı amaçlanan gezide Sosyal Bilgiler öğretmenimiz Ali ÖZKAL’ın anlatımıyla Sosyal Bilgiler dersi de yerinde işlenmiş oldu.

Gezinin ilk durağı, bursa ulu camini ziyaret eden Altınyıldızlılar, Koza Han, Osman gazi ve Orhan gazi türbeleri Sultan I. Mehmed’in türbesinin yer aldığı Yeşil Türbe, İlk İskender kebabının yapım yeri tarihi Bursa İskender ve günümüze kadar varlığını korumayı başarmış olan anıt ağaç ziyaretleri ile geçmişe doğru bir yolculuk yaptılar. Ayrıca 19 Mayıs’ta ecdadın yolunda sloganıyla düzenlenen gezimiz günün anlam ve önemine binaen düzenlenen resmigeçit törenine katılım sağladılar. Aynı temayla yarın da Çanakkale yolucusu olacak olan öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz otelde istirahatin ardından Çanakkale ve konya gezi programlarını gerçekleştirecekler.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın