ALTINYILDIZDA LGS SEVİNCİ

ALTINYILDIZDA LGS SEVİNCİ   Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencisi ASYANUR NAMLI resmi olmayan sonuçlara göre sınavda tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye 1.liği elde etmiştir. İlgili Haber Vali Koç’tan Maraşlı’ya ziyaret   5 Haziran 2022 Pazar günü yapılan Liselere Geçiş Sınavında Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencisi ASYANUR NAMLI, resmi olmayan sonuçlara göre tüm soruları doğru yaparak Türkiye 1.liği […]

 ALTINYILDIZDA LGS SEVİNCİ

08.06.2022 - 10:37

Güncelleme : 08.06.2022 - 10:37

ALTINYILDIZDA LGS SEVİNCİ

 

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencisi ASYANUR NAMLI resmi olmayan sonuçlara göre sınavda tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye 1.liği elde etmiştir.

 

5 Haziran 2022 Pazar günü yapılan Liselere Geçiş Sınavında Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencisi ASYANUR NAMLI, resmi olmayan sonuçlara göre tüm soruları doğru yaparak Türkiye 1.liği elde etmiştir. 1 yanlış ile ENES UTKU, MELİH BİÇKES, 2 yanlış ile SEMİH UĞUR, DORUK AYTUNÇ PEHLİVAN, 3 yanlış ile EMİN ELMACI, DOĞAN AKBAŞ, 4 yanlış ile ARZUM BERİL GÖNCÜ, FURKAN YERLİKAYA, 5 yanlış ile BERAT ARIK, ÖMER ÇETİN şeklinde devam eden sınav sonuçlarının ardından, Kurum müdürümüz Sayın MEHMET ERAVCI yaptığı açıklamada: “Sınavın ismi değişse de, başarının ismi yine Altınyıldız İlköğretim Kurumu olmuştur. Altınyıldız İlköğretim Kurumu kurulduğu günden bugüne Ortaöğretime geçiş sınavlarında 61 Türkiye 1.liği elde etmiş ve okul puan ortalamaları ile yıllardır Nevşehir 1.si okul olmuştur. Elde ettiği sınav puan ortalamaları ile akademik olarak, sosyo-kültürel alanlardaki başarıları ve Türkiye’nin en iyi okul kampüslerinden birine sahip olan Altınyıldız Eğitim Kurumları öğrencilerine sunduğu mükemmel öğretim imkânları, sosyal yaşam alanlarıyla ‘aklın ve bilimin ışığında’ Türkiye’nin geleceğini yetiştirmeye devam ediyor ve Nevşehir’in ve Türkiye’nin öncü okulu olmaya devam etmektedir.

 

Mezun ettiği 1100 Öğrencisini Fen Lisesine, 680 Öğrencisini Anadolu Lisesine yerleştirmiş olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu 2022 LGS yerleştirmelerinden sonra da yine öğrencilerini Türkiye’nin en çok tercih edilen okullarını kazandırmaya devam edecektir. Öğrencilerimizi 2022 LGS sınavlarına hazırlayan fedakâr öğretmenlerimize, bizlere desteklerini esirgemeyen saygıdeğer velilerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimizi kutluyor, bundan sonraki öğretim hayatlarında başarılar diliyorum.’ ifadelerine yer verdi.

 

Öğrencilerimizi 2022 LGS sınavlarına hazırlayan fedakâr öğretmenlerimize, bizlere desteklerini esirgemeyen saygıdeğer velilerimize teşekkür ediyor, öğrencimizi kutluyor, bundan sonraki öğretim hayatında başarılar diliyoruz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın