ALTINYILDIZDA BİR BAŞARI SERÜVENİ: MÜZİK

ALTINYILDIZDA BİR BAŞARI SERÜVENİ: MÜZİK     İlgili Haber NEVŞEHİR HALKINA TEŞEKKÜRLER! Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri 2021 – 2022 eğitim öğretim yılında müzik derslerinde bireysel enstrüman ağırlıklı çalışmışlardır. Öğrencilerimiz melodika, blok flüt, gitar, piyano, ukulele, bateri, darbuka gibi enstrümanlarla yeteneklerini geliştirmişlerdir. Sene başından beri belirli gün ve haftalar ile ilgili koro çalışmalarında bireysel performanslarını sergilemişlerdir. […]

 ALTINYILDIZDA BİR BAŞARI SERÜVENİ: MÜZİK

30.06.2022 - 5:18

Güncelleme : 30.06.2022 - 5:18

ALTINYILDIZDA BİR BAŞARI SERÜVENİ: MÜZİK

 

 

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri 2021 – 2022 eğitim öğretim yılında müzik derslerinde bireysel enstrüman ağırlıklı çalışmışlardır. Öğrencilerimiz melodika, blok flüt, gitar, piyano, ukulele, bateri, darbuka gibi enstrümanlarla yeteneklerini geliştirmişlerdir. Sene başından beri belirli gün ve haftalar ile ilgili koro çalışmalarında bireysel performanslarını sergilemişlerdir. Piyano ve gitar konserleri ile kendilerini daha iyi ifade etme şansı bulmuşlardır. Bilsem okullarının açmış olduğu sınavlara yönelik eğitimler almışlardır. Özellikle piyano ve gitar alanlarında verdikleri konserler ile müzikal alanda kişisel gelişimlerine büyük katkıda bulunmuşlardır.

 

 

Öğrencilerimizi tebrik ediyor, onları yetiştiren öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

ALTINYILDIZDA BİR BAŞARI SERÜVENİ: RESİM

 

 

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri 2021 – 2022 eğitim öğretim yılında resim derslerinde hayal güçlerini kağıda dökerek çizimler yapmışlardır. Yaratıcılıklarını kaleme aktardıkları dersler sonucunda katıldıkları yarışmalarda dereceler almışlardır. Okulda düzenlenen sergilerimizle atık malzemelerden 3 boyutlu çalışmalar yapılmıştır. Linol baskı sergileri, tuval çalışmaları ile öğrencilerimizin sanatla iç içe bir öğretim yılı geçirmeleri sağlanmıştır. Dönem içerisindeki Bilsem sınavlarında öğrencilerimiz görsel sanatlar alanında üstün başarılar sergilemişlerdir. 2022-2023 eğitim öğretim yılında öğrencilerimizin psikomotor becerilerini geliştirmeleri amaçlanarak sanatın farklı dallarında da bilgi sahibi olmaları ve yeteneklerini geliştirmeleri için kurumumuzda seramik atölyesi açılacaktır.

 

RESİM YARIŞMASI

 

Ø Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 Kasım öğretmenler günü münasebetiyle düzenlenen Anı ve Resim yarışmasında Altınyıldız İlköğretim Kurumu çifte 1.lik elde etti.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu Sınıf Öğretmeni Sayın Sibel ÖZDİL 24 Kasım Kutlama programları kapsamında Nevşehir geneli öğretmenler arası Anı yarışmasında il 1.si olmuştur.

RESİM YARIŞMASI

 

Ø Altınyıldız İlköğretim Kurumu 2.sınıf öğrencisi Şahika İkra ÖZDOĞAN ise 24 Kasım Kutlama programları kapsamında Nevşehir geneli Resim yarışmasında il 1.si olmuştur.

 

Ø İnsan Hakları Temalı Resim Yarışması

Kutlu Esin ARSLAN

 

Ø Karayolu Trafik Güvenliği Resim Yarışması

Durmuş Kağan SONUGELEN (1.OLDU)

 

Ø Öğretmenler Günü(Benim Öğretmenim) Resim Yarışması

Şahika İkra ÖZDOĞAN

 

Ø 15 Temmuz Demokrasi Resim Yarışması

Durmuş Kaan SONUGELEN (İL 1.)

Şahika İkra ÖZDOĞAN (İL 1.)

 

Ø Milli Teknolojilerimiz Resim Yarışması

Durmuş Kaan SONUGELEN

 

 

Öğrencilerimizi tebrik ediyor, onları yetiştiren öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoru

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın