ALTINYILDIZ KOLEJİ FEN VE ANADOLU LİSESİ CUMHURİYET BAYRAMINI COŞKUYLA KUTLADI

ALTINYILDIZ KOLEJİ FEN VE ANADOLU LİSESİ CUMHURİYET BAYRAMINI COŞKUYLA KUTLADI   Eğilmez başıma taç yaptık hürriyeti İlgili Haber MHP’de devir teslim töreni yapıldı Zaferle kalbimize yazdık Cumhuriyeti…   Sakarya’dan su içtik o çelik süngülerle Yuvaları dağılmış bir avuç yılmaz erle.   Şanlı Türk tarihimizin çok önemli bir dönüm noktası olan Cumhuriyetimizin ilanının 99.yıl dönümü gururla […]

 ALTINYILDIZ KOLEJİ FEN VE ANADOLU LİSESİ CUMHURİYET BAYRAMINI COŞKUYLA KUTLADI

28.10.2022 - 15:18

Güncelleme : 28.10.2022 - 15:18

ALTINYILDIZ KOLEJİ FEN VE ANADOLU LİSESİ CUMHURİYET BAYRAMINI COŞKUYLA KUTLADI

 

Eğilmez başıma taç yaptık hürriyeti

Zaferle kalbimize yazdık Cumhuriyeti…

 

Sakarya’dan su içtik o çelik süngülerle

Yuvaları dağılmış bir avuç yılmaz erle.

 

Şanlı Türk tarihimizin çok önemli bir dönüm noktası olan Cumhuriyetimizin ilanının 99.yıl dönümü gururla kutluyoruz. Her zaman hür yaşamış olan milletimiz, kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tarihte görülmemiş bir zaferle kırmış, özgürlüğünden, bağımsızlığından ve onurundan asla taviz vermeden gösterdiği bu mücadelesini ‘’ Cumhuriyet ‘’ ile taçlandırmıştır.

‘’Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.’’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ün ve silah arkadaşlarının öncülüğünde zor şartlar altında yakılan ‘’ istiklal Meşalesi ‘’ hiç sönmemiş ve sönmeyecektir.

Okulumuzda 99. Yıl dönümü kutladığımız Cumhuriyet Bayramı programı saygı duruşu ve istiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Tarih Öğretmeni Oğuz BALIK yapmıştır. Ardından coşkulu bir şekilde şiirler okunmuş ve Cumhuriyet konseri ile kutlama programı sona ermiştir. Altınyıldız Koleji olarak 99 yıldır

ışıldayan, Türk milletinin geleceğini aydınlatan Cumhuriyetimizin ilelebet yaşamasını diliyor, Türk Ulusunun Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın