ALTINYILDIZ İLKÖĞRETİM KURUMUNA GİRİŞ ve BURSLULUK SINAVI

ALTINYILDIZ İLKÖĞRETİM KURUMUNA GİRİŞ ve BURSLULUK SINAVI   Altınyıldız İlköğretim Kurumuna Giriş ve Bursluluk sınavları 13-14 MART 2021 tarihlerinde yapılacaktır.Dereceye giren öğrenciler Altınyıldız İlköğretim Kurumunda ücretsiz öğrenim görme hakkı kazanacaktır.Başvurularınızı https://www.altinyildiz.k12.tr/index.php?page=home adresinden yapabilirsiniz. İlgili Haber MHP’de devir teslim töreni yapıldı Altınyıldız İlköğretim Kurumu kurulduğu günden bugüne Ortaöğretime geçiş sınavlarında 61 Türkiye 1.liği elde etmiş ve […]

 ALTINYILDIZ İLKÖĞRETİM KURUMUNA GİRİŞ ve BURSLULUK SINAVI

03.03.2021 - 9:53

Güncelleme : 03.03.2021 - 9:53

ALTINYILDIZ İLKÖĞRETİM KURUMUNA GİRİŞ ve BURSLULUK SINAVI

 

Altınyıldız İlköğretim Kurumuna Giriş ve Bursluluk sınavları 13-14 MART 2021 tarihlerinde yapılacaktır.Dereceye giren öğrenciler Altınyıldız İlköğretim Kurumunda ücretsiz öğrenim görme hakkı kazanacaktır.Başvurularınızı https://www.altinyildiz.k12.tr/index.php?page=home adresinden yapabilirsiniz.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu kurulduğu günden bugüne Ortaöğretime geçiş sınavlarında 61 Türkiye 1.liği elde etmiş ve okul puan ortalamaları ile yıllardır Nevşehir 1.si okul olmuştur.Elde ettiği sınav puan ortalamaları ile akademik olarak,sosyo-kültürel alanlardaki başarıları ve Türkiye’nin en iyi okul kampüslerinden birine sahip olan Altınyıldız Eğitim Kurumları öğrencilerine sunduğu mükemmel öğretim imkanları,sosyal yaşam alanlarıyla ‘aklın ve bilimin ışığında’ Türkiye’nin geleceğini yetiştirmeye devam ediyor ve Nevşehir’in ve Türkiye’nin öncü okulu olmaya devam etmektedir.

 

Mezun ettiği 1104 Öğrencisini Fen Liselerine, 689 Öğrencisini Anadolu Liselerine yerleştirmiş olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu 2020-2021 LGS’den sonra da yine öğrencilerini Türkiye’nin en çok tercih edilen okullarını kazandırmaya devam edecektir.

 

Sınav Tarih ve Saatleri

TARİH SINIF SAAT

13 MART 2021 CUMARTESİ 5 ve 6. Sınıflar 10.00

13 MART 2021 CUMARTESİ 7. Sınıflar 14.00

 

14 MART 2021 PAZAR 4.Sınıflar 1.OTURUM 10.00 2.OTURUM 14.00

 

 

2020-2021 Eğitim -Öğretim yılı için Altınyıldız İlköğretim Kurumu Kayıt Kabul Komisyonu tarafından alınan kararlara göre

 

KAYIT BİLGİ NOTU

 

*1.sınıflarımıza öğrenci kayıtları,başvuru sırası ve olgunluk test sonuçlarına göre yapılacaktır.

*2,3 ve 4.sınıflarımıza öğrenci kayıtları mülakatla yapılacaktır.

*5.sınıflarımıza Altınyıldız İlköğretim Kurumu Giriş sınavlarına katılan 4.sınıflarda ilk 400’e girmeyi başaran öğrenciler arasından başvuru sırasına göre kayıt yapılacaktır.

*6,7 ve 8. sınıflarımıza Altınyıldız İlköğretim Kurumu Giriş sınavlarına katılan 5,6 ve 7.sınıflarda ilk 250’e girmeyi başaran öğrenciler arasından başvuru sırasına göre kayıt yapılacaktır.

 

SINAV BİLGİ NOTU

 

Altınyıldız İlköğretim Kurumu Giriş Sınavı ücretsiz olacaktır ve katılmak isteyen öğrenciler sınav saatinden 30 dakika önce öğrenci kimliği veya nüfus cüzdanı ile birlikte Altınyıldız İlköğretim Kurumunda hazır bulunmaları gerekmektedir.Sınavlar Maske –Mesafe ve Hijyen kuralları çerçevesinde yapılacak olup,Maskesiz öğrenciler sınava alınmayacaktır.Öğrencilerin sınav başvurusu esnasında sisteme HES KODU girmeleri zorunludur.

Sınavlarda 1.dönem sonuna kadar olan kazanımlardan soru sorulacak olup Türkçe,Matematik ,Fen Bilimleri,Sosyal Bilgiler ,Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İngilizce dersleri yer alacaktır.Yapılacak bütün sınavlarda 3 yanlış cevap , 1 doğru cevabı götürecektir.

Altınyıldız İlköğretim Kurumunda öğrenim görmek isteyen ve sınavlara katılacak olan tüm öğrencilere başarılar dileriz.

 

Altınyıldız İlköğretim Kurumu

Türkiye’nin Eğitimdeki Gururu

Bir Kolejden Çok Daha Fazlası

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın