Aile Okulu projesi sürüyor

Aile Okulu projesi sürüyor NEVŞEHİR(MHA) “İnsan bir aile içinde doğar. Sevgiyi, şefkati, paylaşmayı, empati kurmayı, yardımlaşmayı, dayanışmayı, diğer insanlarla nasıl iletişim kuracağını, bu ilişkileri nasıl sürdürebileceğini, kriz yönetimini ve zorluklarla baş etmeyi aile içinde yaşayarak öğrenir. Ayrıca dinî ve ahlakî değerleri, örf ve âdetleri, şahsiyetini geliştirmeyi ve güzel alışkanlıkları aile içinde kazanır. Gerçek huzur ve […]

 Aile Okulu projesi sürüyor

27.03.2023 - 15:00

Güncelleme : 27.03.2023 - 15:00

Aile Okulu projesi sürüyor

NEVŞEHİR(MHA) “İnsan bir aile içinde doğar. Sevgiyi, şefkati, paylaşmayı, empati kurmayı, yardımlaşmayı, dayanışmayı, diğer insanlarla nasıl iletişim kuracağını, bu ilişkileri nasıl sürdürebileceğini, kriz yönetimini ve zorluklarla baş etmeyi aile içinde yaşayarak öğrenir. Ayrıca dinî ve ahlakî değerleri, örf ve âdetleri, şahsiyetini geliştirmeyi ve güzel alışkanlıkları aile içinde kazanır. Gerçek huzur ve mutluluğu, ortak değerler üzerine kurulmuş, sevgi ve saygının esas olduğu bir aile içinde bulur. Böyle bir ailenin varlığı, öncelikle eşler arasındaki ülfetin varlığına ve devamlılığına bağlıdır. Sağlıklı nesillerin yetişmesi, oluşacak bu huzurlu ortama ve ilişkilerin 5 bu ortak değerler üzerine inşa edilmesiyle sağlanabilir. Sağlam bir temel üzerine kurulan ailede yetişen çocuklar, kendilerini değerli gördükleri gibi, başkalarıyla ilişkilerini de doğru şekilde devam ettirebilirler; kendilerine olduğu gibi ailelerine vatanlarına ve tüm insanlığa faydalı işler yapabilirler.”

Milli Eğitim Bakanlığın belirlemiş olduğu bu açıklamalar doğrultusunda Acıgöl’de Aile Okulu Projesi kapsamında kursları devam etmekte.

Bu amaçla ile birlikte bu ay velilere yönelik “Nezaket Ve Görgü Kuralları / Adab-I Muaşeret (Veliler İçin) ve Türk Edebiyatında Aile (Veliler İçin)” başlıklı kursları planla alarak farkındalık oluşturmaya başlandı.

 

 

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın