6 noktada 2. kez ilaçlama yapıldı

6 noktada 2. kez ilaçlama yapıldı NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü ilaçlama ekiplerince Kızılırmak çevresine Simillium SPP. mücadelesi kapsamında Santral – HES bölgesi – Yüksekli – Şahinler arasında belirlenen 6 noktada 2.kez 360 litre Biyolojik ilaçlama yapıldı. Yapılan ilaçlama ile Kızılırmak çevresinde oluşan üvez sineğine karşı havzanın korunması ve vatandaşların rahat ve sağlıklı bir […]

 6 noktada 2. kez ilaçlama yapıldı

07.06.2022 - 10:14

Güncelleme : 07.06.2022 - 10:14

6 noktada 2. kez ilaçlama yapıldı

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü ilaçlama ekiplerince Kızılırmak çevresine Simillium SPP. mücadelesi kapsamında Santral – HES bölgesi – Yüksekli – Şahinler arasında belirlenen 6 noktada 2.kez 360 litre Biyolojik ilaçlama yapıldı.

Yapılan ilaçlama ile Kızılırmak çevresinde oluşan üvez sineğine karşı havzanın korunması ve vatandaşların rahat ve sağlıklı bir yaz geçirmesi planlanıyor.

Simillium SPP.(üvez sineği)’ne karşı en etkili mücadelenin nehir içinde yaşam sürdüren larvalara karşı yapıldığını, ve zararlının erişkin hale gelip insan ve hayvanlara zarar vermeden, kontrol altına alıp, düzenli olarak popülasyonları takip edilen zararlıya karşı en etkin mücadele yöntemi olan ve ekolojik sisteme ve diğer canlılara hiçbir zararı ve yan etkisi bulunmayan Biyolojik Larvasit ile ilaçlama düzenli olarak teknik personelinin kontrolünde on beş gün aralıklarla devam edilecek.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın