5 noktada ilaçlama yapıldı

5 noktada ilaçlama yapıldı NEVŞEHİR(MHA) İl Özel İdaresi İlaçlama ekiplerince Kızılırmak çevresine Simulium spp. mücadelesi kapsamında Santral-HES bölgesi-Yüksekli-Şahinler arasında belirlenen 5 noktada 440 litre Biyolojik ilaçlama yapıldı. Yapılan ilaçlama ile Kızılırmak çevresinde oluşan üvez sineğine karşı havzanın korunması ve vatandaşların rahat ve sağlıklı bir yaz geçirmesini sağlanacak. Kızılırmak nehri üzerine kurulan baraj ve HES’lerle birlikte değişen […]

 5 noktada ilaçlama yapıldı

31.05.2021 - 11:48

Güncelleme : 31.05.2021 - 11:48

5 noktada ilaçlama yapıldı

NEVŞEHİR(MHA) İl Özel İdaresi İlaçlama ekiplerince Kızılırmak çevresine Simulium spp. mücadelesi kapsamında Santral-HES bölgesi-Yüksekli-Şahinler arasında belirlenen 5 noktada 440 litre Biyolojik ilaçlama yapıldı.

Yapılan ilaçlama ile Kızılırmak çevresinde oluşan üvez sineğine karşı havzanın korunması ve vatandaşların rahat ve sağlıklı bir yaz geçirmesini sağlanacak.

Kızılırmak nehri üzerine kurulan baraj ve HES’lerle birlikte değişen ekosisteme bağlı olarak, 2006 yılında Kapadokya Bölgesinde baş gösteren ve hızlı bir yayılım gerçekleştiren Simulium spp.(üvez sineği)’ne karşı  en etkili mücadelenin nehir içinde yaşam sürdüren larvalara karşı yapıldığını, ve zararlının erişkin hale gelip insan ve hayvanlara zarar vermeden, kontrol altına alıp, düzenli olarak popülasyonları takip edilen zararlıya karşı en etkin mücadele yöntemi olan ve ekolojik sisteme ve diğer canlılara hiçbir zararı ve yan etkisi bulunmayan Biyolojik Larvasit ile ilaçlama düzenli olarak  on beşer gün aralıklarla ilaçlanmaya devam edilecek.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın