27 Mayıs darbesi tarihimizde koca bir leke

27 Mayıs darbesi tarihimizde koca bir leke NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Milli İrade Platformu Sözcüsü ve İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Mustafa Özdemir, 27 Mayıs 1960 darbesini kınarken, darbenin Türk tarihine koskoca bir leke olarak geçtiğini söyledi. Özdemir, “Vesayetin ördüğü taşlarla hazırlanan 27 Mayıs 1960 darbesini yıl dönümünde bir kez daha kınıyor, millet iradesinin temsilcisi olarak Hakk’ın rahmetine […]

 27 Mayıs darbesi tarihimizde koca bir leke

27.05.2022 - 12:24

Güncelleme : 27.05.2022 - 12:24

27 Mayıs darbesi tarihimizde koca bir leke
NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Milli İrade Platformu Sözcüsü ve İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Mustafa Özdemir, 27 Mayıs 1960 darbesini kınarken, darbenin Türk tarihine koskoca bir leke olarak geçtiğini söyledi.
Özdemir, “Vesayetin ördüğü taşlarla hazırlanan 27 Mayıs 1960 darbesini yıl dönümünde bir kez daha kınıyor, millet iradesinin temsilcisi olarak Hakk’ın rahmetine kavuşan Menderes, Polatkan ve Zorlu’yu rahmetle anıyoruz. Cuntanın demokrasiye akıl almaz hıncı zulüm, işkence, hüzün ve yargısız infazları beraberinde getirmişti. Türkiye’ye büyük acı yaşatmaya kodlanan askeri vesayetin sahipleri, yalanlar ve iftiralarla milli iradeyi kafese aldı, en büyük insanlık suçunu işleyerek 27 Mayıs darbesi hayata geçirildi. 27 Mayıs’tan sonra kurulan düzmece mahkeme, Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan’ı darağacına gönderdi, Cumhuriyeti vesayet rejimine dönüştürdü. Hukuk katledildi, jakoben zihniyet tarafından demokrasi ayaklar altına alındı, millet iradesinin üzerine ipotek koyuldu. Demokrasi tarihimiz bir kez daha kirletildi. Milli iradeye karşı yapılmış tüm suikastların anası ve kaynağı olan 27 Mayıs darbesini kınıyor, milletin bir daha böylesi kara günler yaşamamasını temenni ediyoruz” dedi.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın