20 Öğretmene bilgilendirme yapıldı

  NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından soru yazma komisyonunda görev alan toplamda 20 öğretmene iki grup şeklinde “Ölçme Değerlendirme Merkezleri Platformu” bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Ölçme Değerlendirme Merkezlerinin teknik kapasitelerini artırmak amacıyla Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Veri Analizi, İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanlığı koordinesinde “Ölçme Değerlendirme Merkezleri Platformu” adı […]

 20 Öğretmene bilgilendirme yapıldı

03.04.2021 - 11:30

Güncelleme : 03.04.2021 - 11:30

 

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından soru yazma komisyonunda görev alan toplamda 20 öğretmene iki grup şeklinde “Ölçme Değerlendirme Merkezleri Platformu” bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Ölçme Değerlendirme Merkezlerinin teknik kapasitelerini artırmak amacıyla Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Veri Analizi, İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanlığı koordinesinde “Ölçme Değerlendirme Merkezleri Platformu” adı altında bir yazılım çalışması tamamlandı.

Bu yazılımın hazırlanmasındaki amaç; özellikle uzaktan eğitim sürecinde ve sonrasında öğretmenlerimizin soru hazırlama çalışmalarını web ortamına taşımak, hazırlanan sorularla ilgili tüm değerlendirmelerin web ortamında yapılmasını sağlamak, ortak bir soru havuzu oluşturmak, öğrencilerimize farklı denetimlerden geçmiş ve ölçme değerlendirme ilkelerine uygun hâle getirilmiş sorular sunmak.

Dizgisi de “Ölçme Değerlendirme Merkezleri Platformu” yazılımı vasıtası ile otomatik olarak yapılacak testlerin, aynı yazılımla tüm okullara ya da seçilen okullara iletilmesi hedeflendi. Toplantıda yapılan bilgilendirmenin ardından platforma örnek soru yüklemeleri yapılarak öğretmenlerin kayıtları gerçekleştirildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın