19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN   Ulu Önder Atatürk’ün Samsun’da bağımsızlık ateşi yakmasının üzerinden 102 yıl geçti. 19 Mayıs 1919, milli mücadelenin başladığı tarihtir ve Türk Milleti için önemli dönemeçlerden birisidir. Topraklarımıza göz diken emperyalistlere karşı eşsiz bir direnişin başladığı gün olan 19 Mayıs bağımsızlık ve hürriyet mücadelesinin en anlamlı […]

 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

19.05.2021 - 12:37

Güncelleme : 19.05.2021 - 12:37

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

 

Ulu Önder Atatürk’ün Samsun’da bağımsızlık ateşi yakmasının üzerinden 102 yıl geçti. 19 Mayıs 1919, milli mücadelenin başladığı tarihtir ve Türk Milleti için önemli dönemeçlerden birisidir. Topraklarımıza göz diken emperyalistlere karşı eşsiz bir direnişin başladığı gün olan 19 Mayıs bağımsızlık ve hürriyet mücadelesinin en anlamlı sembollerindendir.

19 Mayıs Atatürk’ü anma, gençlik ve spor bayramıdır. Atatürk gençlerden sık sık bahsederken, yaş sınırı dışında fikri olarak gençliği yani, fikirde yeniliği ifade etmiştir. Onun şu sözü bu anlamda çok önemlidir: “Genç fikirli demek, doğruyu gören ve anlayan gerçek fikirli demektir.”

Özel Altınyıldız Koleji olarak bu bayramın ışığında ulusların geleceğinin gençlerin elinde olduğuna inanıyoruz.

Türk Ulusu’nun bağımsız yaşama kararlarının bir göstergesi olan Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşku, onur ve gururla kutluyor, Yüce Atatürk’ü Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve gönül borcuyla anıyor, saygılarımızı sunuyoruz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın