logo

reklam
23 Şubat 2017

Yüzen okullar projesi Nevşehir’de de start aldı

Yüzen okullar projesi Nevşehir’de de start aldı

Yüzen okullar projesi Nevşehir’de de start aldı

NEVŞEHİR(MHA) Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında İlkokullardaki öğrencilere yönelik Yüzen okullar projesi Nevşehir’de de start aldı.

İlkokul  1.2.3.4. sınıflarda okuyan öğrencilerimizi haftanın belirli günlerinde Nevşehir yarı olimpik yüzme havuzunda misafir ederek antrenörler eşliğinde yüzme sporu ile tanışmaları amaçlanarak fiziksel etkinlik oyunları kapsamında oyun kartları çıkartılarak okul sporlarına kayıtları yapılmakta. 5.6.7.ve 8. sınıflardaki çocuklara ise sporcu lisansı çıkartarak yüzme havuzumuzda antrenmanlara  katılacak.

İlk olarak Ersular İlkokulundaki öğrencileri misafir ederek havuzun temel kuralları yüzme eğitim teknikleri ve çalışmaları hakkında antrenörler bilgi vererek çocuklar yüzme sporu ile tanıştı.

Ailelerinde  çocukları ile birlikte geldikleri havuzda yüzme sporunun ilimizde yaygınlaşması ve çocukların yüzme öğrenmelerinin fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlayacak olması adına projeden duydukları memnuniyetleri dile getirerek teşekkür ettiler.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.