logo

reklam
12 Temmuz 2017

VALİ AKTAŞ’TAN KÜLTÜR VARLIKLARINI KORUMA BÖLGE KURULUNU ZİYARET

VALİ AKTAŞ’TAN KÜLTÜR VARLIKLARINI KORUMA BÖLGE KURULUNU ZİYARET

VALİ AKTAŞ’TAN KÜLTÜR VARLIKLARINI KORUMA BÖLGE KURULUNU ZİYARET

 

İlimiz Valisi İlhami AKTAŞ Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunu ziyaret etti.

 

Kurumun hizmet binasını gezen Vali AKTAŞ, daha sonra kurul toplantısına katıldı. Ziyarette Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurul Başkanı İsmail KURUL ve diğer kurul üyeleri hazır bulundular.

 

Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurul Başkanı İsmail KURUL’dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan ve İlimiz turizmiyle ilgili görüş alışverişinde bulunan Vali AKTAŞ, tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Kapadokya’nın, zengin bir tarihsel ve kültürel mirasa sahip olduğuna dikkat çekti.

 

Vali AKTAŞ, “İlimiz, yüzyıllar boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olmasına paralel olarak, günümüzde arkeolojik ve doğal sit alanları ve taşınmaz kültür varlıklarıyla, tarihi, turistik ve kültürel zenginliğini bugüne ve geleceğe taşıyor olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Kapadokya yakın bir gelecekte turizmde hak ettiği konuma ulaşacaktır. Tüm çabamız bu yöndedir. Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’müzün tüm görevlilerine, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.