logo

reklam
05 Mart 2019

Rasim Arı’nın Hayalleri Bir Bir Gerçeğe Dönüşüyor

Rasim Arı’nın Hayalleri Bir Bir Gerçeğe Dönüşüyor

AK Parti Nevşehir Belediye Başkan adayı Rasim Arı’nın, Ankara’da bakanlıklar düzeyinde gerçekleştirdiği ziyaretler daha şimdiden meyvesini vermeye başladı.

AK Parti Nevşehir Belediye Başkan adayı Rasim Arı’nın geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu Ankara ziyaretleri sonrası projeleriyle ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Nevşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Arı’nın Ankara ziyareti sırasında istişare ettiği projelerle ilgili destek vermek ve yerinde inceleme yapmak için Nevşehir’e geldi.

Bakan Pakdemirli: “Rasim Arı Başkanımızın Projelerinin Arkadasındayız…”

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere ilimize gelen Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli yaptığı açıklamasında; “AK Parti Nevşehir Belediye Başkan adayı Rasim Arı Başkanımızın tüm projelerinin arkasında olduğumuzu bilmenizi isterim” dedi.

Pakdemirli, “Belediye Başkan adayımız Sayın Rasim Arı, halkımızın karşısına ayağı yere basan projelerle çıktı. Nevşehir’in ihtiyacı olan her türlü şeyi yapacağız.  Biz o anlamda Rasim başkanımızın arkasındayız. Onun destekçisiyiz. Biz Nevşehir’imizi bulunduğu konumdan daha iyi noktaya getireceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Rasim Arı Başkanımıza destek sizden, hizmet bizden. Yaparsa AK Parti yapar ” ifadeleri ile noktaladı.

31 Mart seçimlerinde AK Parti Nevşehir Belediye Başkanı Raism Arı için rekor oy beklediğini ifade eden Bakan Pakdemirli, daha sonra Nevşehir için müjdelerini bir bir asıraladı…

Nevşehir’in su sorununu çözülüyor…

Nevşehir’in su sorununa çözüm olacak müjde, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’den geldi. Nevşehir için daha önce temeli atılan ancak devamı gelmeyen Su depoları için, Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli en kısa sürede tamamlanması adına gerekli talimatları verdi. Su depolarının yapılmasıyla birlikte 9.500 ton olan depolama kapasitesi 24 bin tona çıkacak. Bu şekilde ilimiz Nevşehir’in 50 yıllık, 100 yıllık su sorununu çözüme kavuşacak.

Nevşehir’de Asbestli Borular Tarih Oluyor
Bununla birlikte Belediye Başkan adayı Rasim Arı, İller Bankasından almayı planladığı kredi ile şehrin hem asbestli borularının değişmesini hem de bütün alt yapı sistemlerinin yenilenmesini planlıyor. Arı yaptığı açıklamasında; “Hayalimizdeki Nevşehir için ‘5 Yıl Değil 5 Dakika Bile Kaybedecek Zamanımız Yok’ düşüncesiyle, Halkımıza sağlıklı içme suyu sunmak, su kayıplarını azaltmak, ileride yaşanabilecek ciddi su sıkıntısını önlemek için, geldiğimiz gün itibarıyla yatırım hamlesi başlatacaklarını ve Şebeke yenileme çalışmaları sırasında, zamanında yapılan asbest boruların da tamamını değiştireceğiz. Böylelikle şehrimizi hem modern altyapıya kavuşturacağız hem de vatandaşlarımızın kesintisiz ve sağlıklı su içmesini sağlayacağız” dedi.

Nevşehir Hayvan Kasabasına kavuşuyor
AK Parti Nevşehir Belediye Başkan adayı Rasim Arı’nın projeleri arasında yer alan Hayvan Kasabası için, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Pakdemirli hibe desteği sözü verdi. Buna göre %50 hibe desteği ile Nevşehir’de sahipsiz ve bakıma muhtaç sokak hayvanları için bir hayvan kasabası inşaa edilecek. Böylece Nevşehir’de yıllardır büyük sorun haline gelen sokak hayvanları konusuda kalıcı bir çözüme kavuşmuş olacak.

Nevşehir gerçek manada bir kent ormanına kavuşuyor.

AK Parti Nevşehir Belediye Başkan adayı Rasim Arı yaptığı açıklamasında; “Nevşehir orman varlığı bakımından ülkenin en fakir şehirleri arasında… Bu durumu değiştirmek ve çevre dostu daha yeşil bir Nevşehir adına başta kent ormanından başlayarak şehrimizi fidanlarla donatıyoruz. Kent ormanını da hem ağaçlandırarak hem de gerekli ağaç sulama imkanlarını oluşturarak gerçek manada bir orman niteliğine kavuşturacağız. Ayrıca burada yapılacak yenileme işlemleri sonrasında şehrimiz bir mesire alanına da kavuşmuş olacak” dedi.

Arı’dan Bakan Pakdemirli’ye Teşekkür!

AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Arı, daha şimdiden Değişen, Gelişen ve Büyüyen Nevşehir için hayallerimizi gerçekleştirecek olmanın büyük mutluluğunu yaşıyorum. Bu vesile ile, yaklaşan 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi heyecanımıza ortak olmak, gücümüze güç katmak için bugün şehrimizi teşrifleriyle onurlandıran Değerli Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli’ye ziyaretleri, destekleri ve müjdeleri için sonsuz teşekkür ediyorum.

Arı: ‘Yaparsa yine AK Parti yapar’

Ve yine başta Liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Tüm Bakanlarımız ve Ankara’daki bürokratlarımızın şahsıma güvenlerini boşa çıkarmayacağız. Bu toprakların bir evladı olarak Nevşehir’imiz için hayalimiz var, Nevşehirlilere sözümüz var.  Projelerimizi şimdiden hazırladık. Nevşehir Halkımız inanıyorum ki 31 Mart’ta hiçbir projesi olmadan, sadece hamasi söylemlerle nutuk atanlara değil, kentimizin ve ülkemizin geleceğine hizmet eden, gönül belediyeciliği ortaya koyan AK kadroları yine iş başına getirecektir” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.