logo

PAŞABAĞLARI YENİDEN DÜZENLENECEK

PAŞABAĞLARI YENİDEN DÜZENLENECEK

PAŞABAĞLARI YENİDEN DÜZENLENECEK

Geçtiğimiz günlerde yeniden Nevşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine başlayan Hüsnü Işıkgör, Kapadokya bölgesinin merkezi Nevşehir’de ele alınması gereken en önemli sorunların başında Paşabağları ören yerinin olduğunu söyledi.

Paşabağları ören yerindeki dağınıklığın ve doğa tahribatının bir an önce engellenmesi için çalışmalarda bulunacaklarını ifade eden İl Kültür ve Turizm Müdürü Işıkgör,  bölgenin turizm sorunlarını tüm turizmciler, otel işletmecileri, yerel yönetimler, Valilik ve Bölge Koruma Kurulu ile birlikte çözeceklerini belirtti.

Iışıkgör, “Kapadokya Bölgesi turizmi olarak çok sorunlarımız var. Bu sorunları sivil toplum örgütleri, turizm işletmecileri, seyahat acenteleri, otel işletmecileri ve yerel yönetimlerle birlikte bu sorunları iyi analiz etmemiz gerektiğine inanıyorum. Bölgenin turizm konusunda en öne çıkan sorunlarından biri Paşabağ sorunu. Gittiğinizde karşınıza çıkan sorunların başında kulübeler ve doğanın tahrip edilmesi var. Sorunların en belirgini bu. Bölgeye ilk gelen hemen hemen herkesin gözüne çarpan sorun bu. Bu sorunların masaya yatırılarak Valiliğimizle, Kurulumuzla, turizmcilerimizle hep birlikte çözmemiz gerekiyor. Yapacağımız her şeyi projelendirerek yapmamız gerekiyor” açıklamalarında bulundu.

Share
87 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.