logo

NESİAD’da SGK ve İŞKUR tarafından Teşvik Bilgilendirme Semineri Verildi.

NESİAD’da SGK ve İŞKUR tarafından Teşvik Bilgilendirme Semineri Verildi.

NESİAD’da SGK ve İŞKUR tarafından Teşvik Bilgilendirme Semineri Verildi.

 

Nevşehir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (NESİAD) ile SGK ve İŞKUR tarafından personel teşvikleri  bilgilendirme semineri 27.03.2019, Çarşamba akşamı NESİAD eğitim salonunda gerçekleştirildi.

NESİAD Başkanı Yardımcı Arif ÖBEKLİ, Seminer öncesi söz alarak “ Nevşehir’de faaliyet gösteren kobilerin firmalarını geliştirmek ve Personel teşvikleri, devlet teşvikleri hakkında bilgilenmek ve yararlanmak firmaların gelişmine bir katkıdır. Ekonomik kalkınmanın sağlanması her zaman öz kaynak ile değil devlet teşvik ve destekleri ile olmaktadır dedi.

Öbekli’nin konuşmasında sonra söz alan başkan Mustafa ERTAŞ, misafirlere ve SGK ve İŞKUR müdürlerine geldikleri için teşekkür ederek seminerimizin herkese yararlı olmasını dilerim” dedi.

İşkur Nevşehir Arif Sıddık BARATA ilk sözü alarak, İşkur’un faaliyetleri  ve İstihdam seferberliği kapsamında olan teşvikler hakkında bilgi verdi.

Sgk Müdürü Erdin POLAT ise, SGK faaliyetleri ve mevcut teşvikler hakkında sunumunu yaptı. Daha sonra firmaların hangi destekden nasıl yararlanacağını ve şartların neler olduğu hakkında bilgi verdi.

Programın sonunda ise, katılımcıların almış oldukları destekler ve düşündükleri destekler hakkında soru cevap yapılarak eğitim son buldu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.