logo

reklam
04 Temmuz 2017

Kozaklıda Yeşilpark evlerinde yaşanan sorunlar çözüme kavuşturuldu

Kozaklıda Yeşilpark evlerinde yaşanan sorunlar çözüme kavuşturuldu

Kozaklıda Yeşilpark evlerinde yaşanan sorunlar çözüme kavuşturuldu

NEVŞEHİR(MHA) Kozaklı Belediyesi adına yapılan Sosyal Konutlar, Eğitimciler Sitesi, Seksen evler mahallesindeki bloklar, Yeşil Park 1.etap evleri A-B-C-D blokları ve son olarak 2+1 evler tamamlanmış ve ev sahiplerine teslim edilmiştir.3+1 evlerin inşaatı devam ettiği bildirildi.

Yeşilpark 2.etap evleri ise 23-25 Eylül 2013 tarihinde ihale edilmiş, 25 Ekim 2013 tarihinde sözleşmesi imzalanmıştı. İhale ve Sözleşme arsa satışı kar paylaşımı şeklinde yapılmış, Kozaklı Belediyesi %10, Müteahhit Firma %90 kar şeklinde düzenlenmişti.

Arsa, şahıs arsası olup 2012 yılında İmar değişikliği yapılarak Kozaklı Belediyesi ile 2013 yılında 320 bin TL karşılığı anlaşıldı.

Yüklenici firmanın satması yapması gereken konutlar, belediye tarafından satılmış, yine 6 yıl içerisinde ödemesi istenen tutar bir sene içerisinde konut sahiplerinden talep edilmiş. Yüklenici firmaya 400 gün de ödenmesi gereken tutar ödenmedi. Yaşanan bu sıkıntılı durum Kozaklı Belediyesini, Konut sahiplerini ve Yüklenici firmayı mağdur etmişti.

Yeni dönem de belediyeye kalan bu enkaz sürdürülen yoğun çalışmalar ve girişimler sayesinde ayrıca halkın ve Devletin desteği ile en uygun çözüme kavuşturuldu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.