logo

reklam
16 Ocak 2020

Camiyi seviyoruz, namazla buluşuyoruz projesi hayata geçiriliyor

Camiyi seviyoruz, namazla buluşuyoruz projesi hayata geçiriliyor

Camiyi seviyoruz, namazla buluşuyoruz projesi hayata geçiriliyor

NEVŞEHİR(MHA) Diyanet İşleri Başkanlığı, camilerin asli fonksiyonunun ibadethane olmasının yanında, birer eğitim-öğretim mekanı ve sosyal, kültürel faaliyetlerin merkezi olarak kullanılmasını sağlamak amacıyla bir çok hizmet gerçekleştirmekte.

Son yıllarda camilerde gerçekleştirilen ihtiyaç odaklı hizmet çeşitliliği artarak devam etmekte.

Diyanet İşleri Başkanlığı, “okula giden çocukların ara tatil dönemlerinde cami ile bağının kurulmasını sağlamak ve cemaat alışkanlığı kazandırmak” amacıyla 18 Ocak – 01 Şubat 2020 tarihleri arasında uygulanacak “Camiyi Seviyoruz Namazla Buluşuyoruz”  adlı proje hazırladı.

Ödüllü olan programa öğrencilerin yarıyıl tatilinde cami görevlilerine gelerek kayıt yaptırmaları gerekmekte. Öğrenciler kayıtlı olduğu camiye günde beş vakit namaza gelerek ve ezber yaparak puan kazanacak olup puan sistemine göre öğrenci sabah 30, öğle 15, ikindi 15, akşam 15, yatsı 25 puan, Ezberlenen her sure ve dua başına 50 puan, çocuğun kendisiyle birlikte cemaatle namaza katılan bir yakını için her vakit başına 5 ek puan almaya hak kazanacak. Okul düzeylerine göre kategorize edilen öğrenciler aldıkları en yüksek puana göre sıralanacak. Birinci, ikinci ve üçüncü olan çocuklara mahalli imkanlarla ailelerin de katılacağı programda ödül verilecek.

18 Ocak 2020 tarihi itibariyle başlayan “Camiyi Seviyoruz Namazla Buluşuyoruz” programı 01 Şubat 2020 tarihinde son bulacak olup 02 Şubat 2020 tarihinde düzenlenecek programla ödüller verilecek.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.