logo

reklam
13 Eylül 2019

Başkan Pınarbaşı’dan Ahilik haftası daveti

Başkan Pınarbaşı’dan Ahilik haftası daveti

Başkan Pınarbaşı’dan Ahilik haftası daveti

NEVŞEHİR(MHA) Ahilik haftası kutlamaları Nevşehir’de 16-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı, tüm Nevşehir halkını düzenlenecek olan Ahilik haftası etkinliklerine katılmaya davet etti.

Nevşehir Valiliğinin yanı sıra Nevşehir esnaf Sanatkarlar odaları birlik başkanlığı, Gümrük ve Ticaret İl Müdürlüğü, Nevşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kültür ve turizm müdürlüğü, gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi odası, esnaf sanatkarlar kredi kefalet kooperatifinin de komite üyesi bulunduğu kutlama komitesinin kararlarına göre Ahilik haftası kutlama programı 16 Eylül günü Saat 10.30’da Valilik önündeki Atatürk anıtına çelenklerin konulması ile başlayacak.
Aynı gün oluşturulan heyet önce Nevşehir Valiliğini daha sonra ise Nevşehir belediyesini ziyaret edecekler.

17 Eylül Salı günü Ahilik haftası toplantısı yapılacak.
18 Eylül günü Nevşehir Anadolu Mesleki Eğitim Okulunda Şed kuşanma törenin ardından ilin ahisine, çırağına ve kalfasına belgeleri takdim edilecek. Ahilik pilavı dağıtımının ardından 19 Eylül Perşembe günü Vali, belediye başkanı, birlik başkanının da yer aldığı heyet esnaf ziyaretlerinde bulunacak.

20 Eylül Cuma günü merkez Alibey, Bekir Efendi ve Yeni Sanayi camilerinde Şehitlerimiz, ebediyete intikal etmiş esnaf ve sanatkarlar anısına bir mevlidi şerif okutulacak.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.