logo

20 Nisan 2018

Avanos’ta Gez-Gör çarkına ilgi büyük

Avanos’ta Gez-Gör çarkına ilgi büyük

Avanos’ta Gez-Gör çarkına ilgi büyük

NEVŞEHİR(MHA) Avanos’un tarihi, turistik yerlerini, yapıları ve mekanları tanıtmak için tasarlanan “Gez-Gör” çarkı ve turizm bilgilendirme tabelaları vatandaşların ilgisini çekiyor.

Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan gez gör çarkı ile turizm enformasyon tabelaları ilçeyi ziyarete gelen yerli ve yabancı turistlerin bilgi edinmelerini sağlıyor.

Avanos hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaları ve bir mekanı gezerken, ilçenin farklı yerlerindeki mekanlarını da gezi önerisi olarak sunan gezi rehberi tabelamız ilçenin tanıtımına katkı sağlıyor.

Avanos gezi yolu projesi kapsamında ilçedeki tarihi ve doğal zenginlikleri işaretlemek ve insanlara gezi istasyonu olarak önermek üzere deneme olarak başlatılan çalışma amacına uygun olarak fayda sağlamış görünüyor.

İlerleyen süreçte ilçenin en çok ziyaretçi alan bölgelerine de Avanos’un farklı yerlerinde bulunan ve mutlaka gezilmesi gereken yerleri gösteren ve bu sayede insanları bu alanlara yönlendiren dinamik görsel rehberlerin çoğaltılması düşünülüyor.

 

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.