logo

Altınyıldızlılar, İstiklal Marşımızı ve Mehmet Akif Ersoy’u Kalplere İşlediler

Altınyıldızlılar, İstiklal Marşımızı ve Mehmet Akif Ersoy’u Kalplere İşlediler

İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü dolayısıyla Özel Altınyıldız Koleji olarak “Görmeyen Gözler Programı”na katıldık. Milli benliğimizin en güzel şiirlerinden olan İstiklal Marşımıza olan saygımızı tüm yaş gruplarından öğrencilerimizle Nevşehir halkına ilettik. Programın yapımcısı ve sunucusu olan Ömer KAVAK Bey ile iki saat süren programda Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Gökçen KARATAŞ ve öğrencilerimiz M.Akif ERSOY’u en kalbi duygularla andılar.

Özel Altınyıldız Anaokulundan Erva İKİNCİ ve Yağmur Ada AKİFOĞLU, Özel Altınyıldız İlkokulundan Saltuk ŞAHAN ve Özel Altınyıldız Koleji Fen Lisesinden Sera TOK, Eceay ÇAKIR, Göktürk Gök, Mehmet Aydın, Orkun Ege Ceylan, Doğan KAVDIR, Kuzey DALKILIÇ, Ahmet Salih ŞİŞMAN, programda Mehmet Akif ERSOY’u ve İstiklal Marşımızı layıkıyla dinleyicilere aktardılar, anlattılar.

Programda Nevşehir genelinde yapılan “İstiklal Marşı” okuma yarışmasında dereceye giren öğrencimiz Melih KIZILKAYA’da enfes yorumuyla İstiklal Marşımızı okudu.

İki saat süren program boyunca dinleyicileri Mehmet Akif ERSOY’u ve İstiklal Marşını anlatan öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

 

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.